Назад
Проекти

КАРАНТИН НЕ ПРИВІД ДЛЯ СВАВІЛЛЯ ПРАВООХОРОНЦІВ

Із застосуванням обмежувальних заходів через запровадження загальнодержавного карантину законодавцями посилено санкції за правопорушення, пов’язані з порушенням карантину.

Наприклад, санкція статті 44-3 КУпАП, якою передбачено адміністративну відповідальність за порушення карантину, передбачає такий розмір штрафу, який є більшим ніж у санкціях 80 % складів злочинів, за які кримінальний закон передбачає покарання у виді штрафу.

Разом із тим правоохоронцям надано широке коло повноважень для притягнення осіб до відповідальності.

На жаль, як і зазвичай, такі механізми продовжують використовуватись правоохоронцями як не на користь суспільства, так і зі шкодою для громадян та бізнесу. При цьому, такі заходи вживаються здебільшого для виконання «плану показників» та звітування перед суспільством про виконання «важливих завдань».

Наша клієнтка – підприємець, наприкінці березня цього року стикнулась з черговим випадком виконання плану та свавільного тлумачення працівниками поліції вимог закону, внаслідок якого останніми ініційовано притягнення її до відповідальності за «актуальне» правопорушення.

Так, здійснюючи дозволену під час карантину діяльність по роздрібній торгівлі продуктами харчування, нашій клієнтці поневолі довелось стати учасницею геніально розробленої поліціянтами «спецоперацієї», в ході якої стосовно клієнтки оформлено відповідний матеріал про адміністративне правопорушення, а внаслідок самої «спецоперації» клієнтка певний час була позбавлена можливості займатись законною господарською діяльністю.

Водночас завдяки вчасно вжитим заходам, протиправну активність правоохоронців було припинено, а за результатами судового розгляду вказану справу закрито за відсутністю в діях клієнтки ознак складу правопорушення.

На жаль, дію карантинних заходів продовжено, а отже й продовжено умови, за яких правоохоронцями можуть допускатись подібні утиски бізнесу.

За таких обставин ми тримаємо руку на пульсі та оперативно реагуємо на будь-які прояви подібної активності стосовно наших клієнтів.


Адвокат
Іван Кучер
Детальніше
Новини 26.05.2020

Нові форми реєстраційних заяв від МінЮсту, зокрема й щодо кінцевих бенефіціарних власників.

25 травня Міністерством юстиції України опубліковані нові форми заяв в сфері реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Нові форми заяв почнуть діяти вже з 01.06.2020.

Детальніше
Новини 20.05.2020

Реорганізація підприємства:
виділ як вихід з кризової ситуації

Під час ведення бізнесу в Україні трапляються випадки, коли виділ може бути найбільш оптимальним виходом із кризової ситуації.

Детальніше
Новини 04.05.2020

Зміни реєстрації бізнесу:
що міфи, а що реальність?

28 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини