Назад
Новини

Не реєструються податкові накладні?

З 19 грудня триває колапс СЕА ПДВ.
Як повідомляє Державна податкова служба України, це пов’язано із проведенням слідчих дій.
ДПС обіцяє, що штрафів за прострочення реєстрації не буде, однак, не зайве підстрахуватись.

Тож, що треба зробити в умовах, коли податкова накладна не направляється на реєстрацію або відсутня квитанція про реєстрацію податкової накладної чи зупинення її реєстрації протягом операційного дня:

1. ЗАВЖДИ НАПРАВЛЯЙТЕ КОЖНУ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ДО НАСТАННЯ ГРАНИЧНОГО СТРОКУ.

Навіть якщо до цього ви відправити 100 накладних і жодна не пройшла, навіть коли не достатньо «ліміту» (наприклад, не зараховано кошти на поповнення рахунку електронного адміністрування) чи в інших випадках, коли для вас очевидно, що реєстрація не відбудеться, найкраще, що ви можете зробити – вчасно направити податкову накладну для реєстрації.

2. ФІКСУЙТЕ НАПРАВЛЕННЯ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ.

Якщо ви отримали першу квитанцію про направлення податкової накладної до настання граничного строку для її реєстрації – ви вже майже перемогли. Якщо навіть перша квитанція не надходить або податкова накладна не направляється, або ви взагалі не можете зайти до електронного кабінета платника – дійте за обставинами. Наприклад, якщо накладна була відправлена, – програмний комплекс, яким ви користуєтесь (M.E.Doc, Соната тощо) дозволяє отримати список направлених для реєстрації накладних з відображенням їх статусу або роздруківку дати та часи направлення кожної податкової накладної. Якщо блокується процес направлення або взагалі входу в кабінет – фільмуйте процес входу на відео або спробуйте отримати письмове підтвердження цього факту від оператора програмного забезпечення.

3. КОРИСТУЙТЕСЬ ПРАВОМ АДМІНІСТРАТИВНОГО ОСКАРЖЕННЯ.
Якщо ви маєте докази своєчасного направлення податкової накладної на реєстрацію, однак, її все ж таки не було зареєстровано вчасно, спробуйте письмово звернутись до територіального органу Державної податкової служби, де ви перебуваєте на обліку з наданням відповідних доказів дотримання вами вимоги про вчасне направлення податкової накладної на реєстрацію. Якщо нарахування штрафних санкцій все ж таки відбулося, не поспішайте сплачувати їх або йти до суду – звертайтесь зі скаргою до Державної податкової служби в порядку ст. 56 ПК України. Є шанс скасування штрафів з мінімальними витратами часу та ресурсів.

Якщо вам потрібна правова допомога в ситуаціях, коли відбулося прострочення реєстрації податкової накладної з обставин, які від вас не залежали, звертайтесь – tax@kkap.com.ua


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини