Назад
Проекти

Податок з прощеного боргу більше 100 тис.грн.: чи правомірне нарахування?

У далекому 2008 році наш клієнт отримав кредит в іноземній валюті. Як і багато позичальників того часу, він не розраховував на різкий стрибок курсу. Тому, погашення боргу дещо затягнулось.

Нарешті, у 2015 році клієнт дійшов згоди з банком про погашення боргу. Також угодою передбачалось прощення йому банком певної суми штрафних санкцій та відсотків за користування кредитом, за умови погашення основної суми.

Клієнт угоду виконав, банк підтвердив відсутність боргу за кредитом. Здавалося б – хеппі енд. Проте, вже у 2018 році позичальник отримав «лист щастя» від податкової.

Дійсно, п. 164.2.17. п. 164.2. ст. 164 Податкового кодексу України передбачено обов’язок платника податку задекларувати та оплатити податок з доходів фізичних осіб, нарахований на суму прощеного боргу за кредитом.

Проте, податковим органом не було враховано, що оподаткуванню підлягає тільки основна сума боргу («тіло кредиту»), яка прощається баком. При цьому, прощені відсотки та нараховані штрафні санкції не оподатковуються.

Адвокатами Об’єднання сформовано аргументовану позицію з цього питання та представлено її в суді.
Судами всіх трьох інстанцій підтверджено правильність позиції платника податків. Неправомірні нарахування у розмірі більше, ніж 100 тис. грн. остаточно скасовано.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button