Logo image

ДБР тепер з ОРД: чому це важливо?

16.05.2019

16 травня 2019 року Верховною Радою прийнято Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань».

          Зазначеним законом внесено низку змін до прийнятого ще у грудні 2015 року Закону України «Про Державне бюро розслідувань».

          Найважливішою із внесених змін є доповнення до статті 7 Закону стосовно повноважень Державного бюро розслідувань та його уповноважених посадових осіб, а саме у пункті 1 частини першої статті 7 слова «слідчі та негласні слідчі» замінено словами «оперативно-розшукову діяльність, слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові)».

          Вбачається, що через технічну помилку у законі уповноважені підрозділи новоутвореного ДБР не могли здійснювати визначені Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність» заходи, що становлять зміст оперативно-розшукової діяльності.

          Вказані зміни фактично розширюють можливості ДБР для реалізації повноважень, у тому числі щодо виявлення кримінальних правопорушень, підслідних слідчим ДБР.

          Більше того, за повідомленням директора ДБР Романа Труби під час виступу у Верховній Раді,  після ухвалення вказаного закону, ДБР оголосить конкурс на оперативні посади, оскільки з 645 працівників ДБР по всій Україні, 349 слідчих і – жодного оперативного працівника.

          Слідкуватимемо за втіленням вказаних змін та їх реалізацією у практичній діяльності ДБР.

Повернутися