Logo image

Президентом підписано Кодекс України з процедур банкрутства

16.04.2019

Президентом підписано Кодекс України з процедур банкрутства. Про це було повідомлено вчора самим Президентом Петром Порошенком, втім на сьогоднішній день на офіційному сайті Верховної Ради України інформація щодо підписання документу ще відсутня.   

Головною новелою Кодексу є запровадження інституту банкрутства фізичних осіб, на яку вже давно чекають як боржники, так і банки. Але, крім того, Кодекс суттєво змінює саму процедуру відновлення платоспроможності боржника з метою забезпечення балансу інтересів кредиторів та боржників, а також прискорення всієї процедури. До важливих змін слід віднести також новий порядок реалізації майна боржника, а саме через електронну торгову систему (Prozorro). Змін зазнає також інститут арбітражних керуючих, порядок їх призначення та фінансування, впроваджується самоврядна організація арбітражних керуючих.

Кодекс України з процедур банкрутства  є безумовно прогресивним актом законодавства, але є певні проблемні положення, які потребують вдосконалення для позитивного використання цих норм на практиці. Чекаємо на офіційне оприлюднення для того, щоб проаналізувати вже остаточну редакцію прийнятого Кодексу України з процедур банкрутства.

Повернутися